Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nadzieja dla rodziny - nowy projekt

Logo projektu

Nadzieja dla rodziny - nowy projekt

Poprawa jakości funkcjonowania systemu rodzinnego przez zwiększenie dostępności usług społecznych oraz wsparcia dla 201 osób funkcjonujących w pieczy zastępczej oraz 6 rodzin biologicznych - taki jest cel nowego projektu „Nadzieja dla rodziny”  realizowanego w partnerstwie przez Stowarzyszenie ,,Nadzieja Rodzinie” i Powiat Kielcecki/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach  współfinansowany ze środków EFS+, w ramach programu regionalnego FEŚ 2021-2027 Priorytet 9 -Usługi Społeczne i zdrowotne, Działanie 9.5 – Wsparcie rodzin oraz pieczy zastępczej.

 

Projekt przyczyni się do poprawy jakości i poszerzenia usług społecznych skierowanych do środowisk rodzinnych w pieczy zastępczej, osób usamodzielnianych oraz rodzin biologicznych, których dzieci zostały umieszczone w pieczy zastępczej. W ramach projektu prowadzone będzie:

Powyższe działania realizowane będą w strukturze Stowarzyszenia ,,Nadzieja Rodzinie”

W ramach projektu zostanie utworzone również Centrum dla Rodzin (CdR) – miejsce świadczenia poradnictwa specjalistycznego, warsztatów i innego wsparcia skierowanego dla UP. Miejsce działać będzie przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach (Partner). 

W Centrum dla Rodzin prowadzone będą następujące formy wsparcia: