Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Promocja rodzicielstwa zastępczego w ramach Gminnych Dni Profilaktyki w Kaniowie

Promocja rodzicielstwa zastępczego w Kaniowie

Promocja rodzicielstwa zastępczego w ramach Gminnych Dni Profilaktyki w Kaniowie

W niedzielę 2 czerwca nad zalewem w Kaniowie w ramach Gminnych Dni Profilaktyki odbył się festyn pn"Zdrowa Rodzina-bez uzależnień”.  W wydarzenie aktywnie włączyło się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach. Nasi pracownicy  na swym  stoisku propagowali ideę rodzicielstwa zastępczego a w ramach tych działań przygotowali dla uczestników festynu rodzinne atrakcje. 

Promocja rodzicielstwa zastępczego jest niezmiernie ważna, ponieważ pomaga zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat potrzeb dzieci, które nie mogą być wychowywane przez swoich biologicznych rodziców.

Dzięki promocji rodzicielstwa zastępczego można zachęcić więcej osób do podjęcia decyzji o zostaniu rodzicami zastępczymi, co z kolei pozwoli zapewnić lepszą opiekę i wsparcie dla dzieci w potrzebie. Jest to również sposób na zmniejszenie liczby dzieci przebywających w placówkach opiekuńczych i umożliwienie im wyrastania w rodzinnej atmosferze.

Promocja rodzicielstwa zastępczego powinna być kontynuowana i wspierana przez różne instytucje oraz społeczności, aby zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju dla dzieci.